Počitnice so čas, ki ga tudi otroci potrebujejo, neobremenjeni z vsakdanjimi dejavnostmi, ki jih izvajamo celo leto. Da jim ni dolgčas, se v vrtcu potrudimo s pripravo različnih dejavnosti, ki jih skozi ostale letne čase večinoma ne moremo ponuditi. Tokrat smo si poleg vseh iger z vodo, v vodi in ob vodi pripravili čutno pot kar na prostem v senci. Nabrali smo majhne kamenčke-prodnike, velike kamne, pokošeno travo, mivko in listje ter jih posuli po asfaltni površini. Sezuli smo si sandale in čevlje ter preizkušali, kakšen je občutek stopati po različnih teksturah. Neposreden stik s podlago namreč pozitivno vpliva na razvoj otrok. Otroci so bili navdušeni, da so se končno lahko sezuli in začutili pestrost podlag, vzgojiteljici pa sva poskrbeli, da je zabava potekala brez nevarnosti opeklin, čebeljih pikov,…

Zapisala: Tjaša Jazbec

Dostopnost