V našo igralnico so zelo potiho prilezli polžki s hišicami. Izkoristili smo priložnost in si jih ogledali tudi v knjigah. Prebrali smo kako polži izgledajo, kaj jedo, kako se premikajo, kdaj se skrijejo v hišico,…Uredili smo si nov kotiček ”Opazovalnico”, kjer smo najprej v velikem steklenem kozarcu prešteli polže. Sledilo je polžje tekmovanje, kjer smo navijali za najhitrejšega polža, ki bo prvi prilezel do konca poti v kotičku. Opazovali smo njegovo premikanje telesa, hišice, rožičkov in si na soncu ogledali njegovo sled…Da smo polže zares dodobra spoznali, smo jih tudi sami izdelali in poslikali. Prave polže smo iskali tudi na igrišču z lupami, vendar jih žal nismo našli. Pa nič zato, saj nas še vedno čakajo v igralnici…

Oddelek otrok: 1 – 2 let
Vzgojiteljici: Tjaša Jazbec in Milena Čede

Dostopnost