V enoti Hruševec smo v praznovanje jeseni vstopili s pravljico Pod medvedovim dežnikom za mlajše otroke in Vse delimo za starejše. Skupine smo se odpravile v gozd, kjer se je izvajala gozdna igralnica, gibalne dejavnosti, nabiranje jesenskih plodov, poslušanje glasov v gozdu…  Vsaka skupina si je poiskala jaso, kjer je raziskovala in doživljala naravo. Izvedli smo likovno – ustavrjali dan. Otroci so ustvarjali z naravnim materialom, ki so ga nabrali v gozdu. Bogati jesenski plodovi, so poskrbeli za odlično jesensko kulinariko. Otroci so pripravljali bučkino juho, sadne solate, sokove, sušili sadja in jabolčni čips. Konec tedna je minil v zamenju kostanjevega piknika, ki so ga otroci komaj čakali. Zunaj na igrišču smo izvedli gibalne igre s sredstvi, ki smo jih izdelali sami ter poligon v telovadnici. Otroci so neizmerno uživali in teden je prehitro minil.

Zapisala: Sanja Planko

Dostopnost