Z otroki smo se sončnega dne odpravili v gozd s ciljem, da nam uspe najti veliko gozdnega materiala, s katerim bi si ustvarili svojo mandalo-krog obdan z različnimi vzorci, oblikami in barvami. Začeli smo na začetku, okoli zelenega lista smo polagali naravni material po navodilih vzgojiteljice. Iskali smo zelene liste, rjave liste, vejice, žire, storže, iglice,… Le-te smo po slojih postavljali v krog in nastala je čudovita mandala. Naužili smo se svežega zraka, se igrali z naravnim materialom, hodili po neravnem terenu, obenem pa urili ravnanje po navodilih.

Tisti dan smo veliko gozdnega materiala nabrali in ga prinesli v igralnico. Ves material nam je prišel prav za individualno ustvarjanje, vrečko presenečenja, tipanje z zaprtimi očmi, opisovanje materiala…Ob deževnih dneh pa smo se večkrat posluževali tudi mandal, ki smo jih oblikovali kar v igralnici na mizi. Vsakič so nastala čudovita ustvarjalna dela izpod rok naših otrok-malih umetnikov.

Zapisala: Tjaša Jazbec

Sodelovali: otroci skupine 2 – 5 let, s študentko Majo Ros, enota Blagovna

 

Dostopnost