V ritmu sodobnega življenja , izgubljamo stik z naravo in stik s samim sabo. Že Dr. Knaipp je ugotovil, da hoja z bosimi nogami po rosi, spodbuja krvni obtok, izboljša prekrvavitev, stabilizira vegetativno živčevje, pomaga pri potrtosti, utrujenosti, krčnim žilam, rahlja dovzetnost za okužbe, preprečuje prekomerno znojenje nog in pomaga pri kroničnem glavobolu.

Ugotovljeno je, da otroci, ki hodijo bosi dobijo več povratnih informacij s tal, zato manj gledajo pod noge in imajo boljše ravnotežje in posledično boljšo držo.

Nič pa ne odtehta občutkov, ki so jih otroci bili deležni, ko jim damo možnost, da to doživijo in občutijo. Žal nekateri prvič.

Misli otrok …

Zala: »Pikalo me je.«

Kai: »Čutil sem travo, ki je bila mokra.«

Oskar: »Ko se bil bos, sem čutil, da me je žgečkala trava«