V Sloveniji imamo potrjene primere okuženih oseb s koronavirusom SARS-CoV-2.

Ker je s tem možnost pojava okuženih in obolelih večja, bomo nekoliko poostrili preventivne ukrepe v vrtcu.

• Dosledno upoštevajte PREVENTIVNE VSAKODNEVNE UKREPE za preprečevanje širjenja okužb, ki jih je izdal NIJZ (glejte prejšnje obvestilo).
  • Dosledno upoštevajte pravilno higieno kašlja in tega učite tudi otroke doma.
  • Dosledno skrbite za higieno rok.
  • Tudi doma bodite dosledni pri higieni rok in bodite pri tem vzor otrokom. Na umivanje rok ne pozabite tudi po brisanju nosu in to učite tudi otroke.
  • Umazano perilo redno odnašajte domov.
  • Poskrbite tudi za higieno dud, “ninic” in stekleničk, če jih otroci še potrebujejo.
  • V vrtec naj otroci ne prinašajo nobenih igrač.
  • Po nepotrebnem se ne zadržujte v garderobah ali drugih prostorih vrtca ter uporabljajte vhod/izhod, ki je najbližji igralnici vašega otroka.
  • Po možnosti naj prihaja po otroka čim manj oseb.
  • V vrtec pripeljite samo zdravega otroka.

Vzgojitelji/ce bodo v tem času še bolj pozorni/e na zdravstveno stanje vaših otrok. Če bodo opazili/e znake obolenja, vas bodo takoj obvestilI/e.

Prosimo vas, da v tem primeru pridete čim prej po otroka in nas nato obvestite o njegovem zdravstvenem stanju.

Obveščamo vas, da do nadaljnjega z otroci v vrtcu ne bomo obiskovali zunanjih inštitucij in sodelovali z zunanjimi sodelavci ter odpovedujemo marčevske prireditve na vseh enotah.

Prosimo vas, da v dobro vseh, predvsem pa vaših otrok, skrbno:

SPREMLJATE SVOJE ZDRAVSTVENO STANJE IN ZDRAVSTVENO STANJE VAŠIH OTROK.

V PRIMERU ZNAKOV BOLEZNI:

• ostanite doma,
  • pokličite svojega osebnega zdravnika ali pediatra,
  • sledite njihovim usmeritvam,
  • o zdravstvenem stanju otroka obvestite vzgojitelja/ico vašega otroka,
  • otroka pripeljite ponovno v vrtec, ko bo popolnoma zdrav in vam bo to potrdil pediater.

PROSIMO VAS TUDI, DA OBVESTITE VZGOJITELJA/ICO, ČE STE SE ZADRŽEVALI V OBMOČJU, KJER JE KORONAVIRUS ŽE RAZŠIRJEN, DA BOMO TUDI V VRTCU BOLJ POZORNI NA MOREBITNE ZNAKE OKUŽBE PRI OTROKU.