Presenečeni i hkrati presrečni smo lahko nad tem, česa vse so zmožni otroci, če pri ustvarjanju niso obremenjeni. Tako so za en dan postali umetniki na malo drugačen način. Vzgojiteljice smo v telovadnici pripravile delavnice, kjer so otroci lahko risali z usti, nogami, rokami, leže in s čajem. Kot, da bi skočili v morje so zaplavali med barve in pričeli z likovnim ustvarjanjem na malo drugačen način. Pri tem so neizmerno uživali, se zabavali ter izlivali čustva na papir. Nastali so prečudoviti izdelki, ki smo jih kasneje razstavili v našo galerijo. Sedaj krasijo naš vrtec in s ponosom se ustavljamo pred njimi ter se ob njih pogovarjamo. Otroci so iz te delavnice odšli z mešanimi občutki, hkrati pa so se soočili z drugačnostjo.