JESEN … čas, ko narava razkrije vso svojo lepoto v toplih barvah hladnih dni … tako smo jo doživeli v enoti LOKA.

Skupaj z mlajšimi otroki smo izdelali plakat, kotički so se napolnili s plodovi in naravnimi materiali iz gozda, ki so jih otroci prinesli od doma.

V kotičku dom je zaživela tržnica, kjer so se otroci znašli v vlogi prodajalca in nakupovalca. Veliko so računali, tehtali, razvrščali v papirnate vrečke, posode in pletene košare.

Sprehodi ob petju jesenskih pesmi so nas vodili v bližnji gozd.

Opravljali smo kmečka opravila (luščenje koruze, trebljenje buče) in ob koncu dela zaplesali ob ljudski glasbi.

Obiskala nas je Tetka Jesen. Skupaj z njo smo prepevali pesmi, se pogovarjali o delu, ki ga opravlja. Razveselila nas je tudi z zgodbo o dveh zajčkih.

Naše veselje in navdušenje nad jesenjo smo želeli deliti še z drugimi, zato smo povabili šolarje in učiteljice OŠ Loka pri Žusmu na našo čisto pravo tržnico (na vrtčevskem igrišču). Vrtčevski otroci so se spremenili v čisto prave prodajalce, šolarji pa nakupovalce z denarjem (zamaški).

Tržnica je ponujala pečena jabolka, kuhan kostanj, pečen krompir, suho sadje, sveže sadje ter čaj. Ob koncu pa smo vsi skupaj zarajali z nasmehom do ušes.