Med otroško igro se je nenadoma zaslišal alarm. Otroci so začudeno prekinili igro, se v hipu postavili pred vrata in odšli pred vrtec.
Kmalu se je zaslišala sirena prihajajočih gasilcev. Uspešno so »pogasili« požar, saj se je dim že gosto valil iz oken. Seveda pa je bilo potrebno še rešiti ujeto vzgojiteljico in otroka iz vrtca. Ko so ju gasilci prinesli na nosilih, so otroci navdušeno zaploskali.
Gasilci so otrokom pokazali svoje vozilo, na katero so se smeli tudi povzpeti in ga raziskati. Svoje spretnosti so urili s ciljanje tarče s curkom vode, plazili so se skozi tunel, na koncu pa so gasilci kot največje presenečenje pripravili peno, po kateri so otroci navdušeno skakali in jo tipali.
Starejši otroci so nato odšli še v gasilski dom, kjer so si ogledali različne vrste gasilskih oblačil, opremo, stroj za črpanje vode ter celoten gasilski dom.
Kolektiv enote Ponikva, se zahvaljuje PGD za sodelovanje pri uspešno izvedeni evakuacijski vaji.

Ines Turk, dipl. vzg. pred. otrok

Dostopnost