“TETKA JESEN” NA OBISKU

Z otroki smo se odpravili na krajši pohod do Sv. Ožbolta, kjer nas je pričakala in pozdravila Tetka Jesen. S polno košaro jesenskih dobrot se je sprehodila med nami in nam predstavila, kaj vse nam jesen prinese. Vzdušje je obarvala še z zgodbico o miškah in njihovem domu.

Za konec pa nas je razveselila z jesensko malico.

VESELI UTRINKI PISANE JESENI…

V ponedeljek, 14.10.2019 smo najstarejši otroci vrtca Ponikva, gostili prvošolce. Veselo so prikorakali v našo telovadnico kjer smo jim v pozdrav zapeli pesem Lep dan ti želim. Z nami so pripevali in tako smo pričeli čudovito jesensko druženje. Naš prijatelj- lutka Mihec nam je zaupal nekaj  jesenskih doživetij in nas popeljal v ustvarjalne delavnice. Otroci so imeli na voljo različne materiale in tehnike za likovno ustvarjanje, na temo jesen. Del telovadnice pa smo preuredili v veliko kmetijo, kjer je potekala simbolna igra s traktorji, lesenim materialom, domačimi živalmi in jesenskimi plodovi. Izdelali smo veliko strašilo, ki so ga otroci poimenovali Joško. Ime smo zapisali in ta gospod straši v zunanjosti našega vrtca in šole. Najpomembnejše pa je bilo medsebojno druženje, objemi, nasmehi, ki smo si jih izmenjali z našimi prijatelji, ki so vstopili med učenjake. Vsi si želimo, da se spet snidemo.

Prijeten jesenski pozdrav!

Vsi predšolski otroci enote Ponikva

Dostopnost