PONEDELJEK: z otroci smo so ogledali ter prisluhnili zvokom orgel v cerkvi Sv. Martina na Ponikvi, ki jih je predstavila  gospa Zala Jurak.

TOREK: obiskal nas je trobentač gospod Urban Kolar, ki nam je skupaj z učenci OŠ Ponikva ustvaril pravi koncert. Otrokom so poleg trobente predstavili tudi: bariton, kitaro, prečno flavto in citre.

SREDA –  DAN UMETNOSTI V VRTCU: otroci so prehajali med igralnicami. Izbirali so lahko med različnimi likovnimi ter glasbenimi delavnicami. Otroci so se ob glasbi sprostili ter ustvarjali z različnimi likovnimi tehnikami.

ČETRTEK: v vrtec smo povabili slikarki gospo Janja Kajba in gospo  Romano Šibal. Skupaj z otroki sta slikali na temo: Pomladni šopek. Otroci so spoznali slikanje s čopiči ter s slikarskimi lopaticami. Nastali so unikatni slikarski izdelki.

PETEK:  obiskal nas je gospod Drago Jager,  ki nam je predstavil njegovo ljubiteljsko žganje na les.

Vsem, ki ste soustvarjali Teden ljubiteljske kulture in vsem umetnikom se najlepše zahvaljujemo za obisk v vrtcu Ponikva. HVALA!

Otroci z vzgojitelji Vrtca Ponikva

Dostopnost