PODGRAD

Končno smo lepo vreme dočakali,

odločili smo se, da na pot se bomo podali.

Toplo smo oblekli se

in na noge dali čevlje.

Nahrbtnik smo na rame dali,

vanj pa jabolko in vodo dodali.

V hrib dolgo smo hodili

in Podgrad smo osvojili.

Utrujeni in lačni

v vrtec smo prispeli,

veseli, da vsi smo uspeli.

Otroci skupine 5-6 ob pomoči pesnice Simone Bratuša na obisku.

V tednu od 20. do 24. maja smo tudi v Enoti Šentjur otrokom pripravili dejavnosti v sklopu tedna  ljubiteljske kulture, katerega naš slogan je bil »Nekaj je v zraku…«. Posvečen je bil plesu. In res veliko je bilo »v zraku« otrokom smo dopoldneve popestrili z obiskom pianistke. Upokojena učiteljica klavirja, ki je bila  dolga leta zaposlena v glasbeni šoli Šentjur, je otrokom na njim primeren in zabaven način približala inštument klavir. Skupaj so se učili pesmico in zapeli nekaj že znanih. Vzgojiteljice smo otrokom pripravile, glasbeno pravljico Janeza Bitenca Pikapolonica in Pike, katero so otroci z zanimanjem spremljali in na koncu tudi sami pomagali Pikapolonici prešteti njene pike in z njo zapeli pesem. Enega redkih sončnih dni v letošnjem deževnem maju, smo izkoristili za slikanje in risanje na platna in velike kartone o vtisih predstave in to kar zunaj na ograji vrtčevskega igrišča. “Za piko na i” pa sta nas v petek obiskali še plesalki sodobnega plesa Katarina Jenšterle in Tjaša Šoster iz plesne skupine Jabolko, ki sta otroke skozi ples popeljali preko različnih vremenskih pojavov. Otroci so ju najprej nemo opazovali, na koncu pa so se tudi sami z zanimanjem in izvirnimi idejami preizkusili v plesu vremena.  Obiskala nas je tudi pesnica Simona Bratuša iz literarnega društva Šentjur, katera je otrokom prebirala pesmi in rime.

In tako, kot v svoji pesmi pravi Tone Pavček »Nekaj je v zraku…Čuti se…«. V tem tednu so otroci res začutili, da je bilo v zraku nekaj posebnega, lepega, nežnega in razigranega.

Ana Čujež

Dostopnost