V enoti Loka smo ves mesec februar posvetili spoznavanju našega kraja, tj. Loke pri Žusmu. Pred slovenskim kulturnim praznikom smo spoznavali slovenske državne simbole, potem pa smo se osredotočili na naše ožje okolje. Ugotovili smo, da ima tudi KS Loka svojo zastavo, grb in himno, ki smo si jih natančno pogledali in preučili. O kraju smo iskali podatke in fotografije na spletu in v knjigah ter v zvezi z njimi načrtovali dejavnosti:

  • spoznavali in poimenovali smo pomembne objekte in spomenik v Loki in njeni okolici;
  • s tehniko kaširanja smo naredili maketo kraja in umeščali stavbe na maketo;
  • slikali smo loško cerkev;
  • sestavljali podobo cerkve iz osnovnih oblik (krog, trikotnik, štirikotnik)
  • sestavljali smo maketo kraja iz kock in gradili Stolp ljubezni iz lesenih deščic;
  • pogovarjali smo se o nekdanjih glažutah in si ogledali razstavo steklarskih izdelkov v cerkvi sv. Leopolda …

Otroci so ob raziskovanju domačega kraja aktivno sodelovali in pri tem uživali. V veliko pomoč  so nam priskočili tudi starši in KS Loka pri Žusmu. Dotaknili smo se le delčkov znamenitosti kraja; raziskovali, spoznavali in ustvarjali bi lahko še mnogo … pa naj ostane še kaj za v prihodnje. 

 

Strokovne delavke enote Loka

Dostopnost