Zastave in simboli Slovenije so našo enoto krasili že v dneh pred kulturnim praznikom. V igralnicah so zaživele dejavnosti, kjer je bila glavna nit domovinska vzgoja. V četrtek, smo si pripravili kar »proslavo«, kjer je otroke obiskal dr. Fig. Najprej smo poslušali himno, nato nam je »Prešeren« predstavil Zdravico. Otrokom je razdelil fige in jih povabil k nadaljevanju praznovanja. Otroci so prehajali med igralnicami, kjer so potekale dejavnosti, povezane s kulturo. Izbirali so med ljudskimi plesi, glasbeno delavnico, risanje portretov z ogljem, modeliranje kipcev iz gline. Preživeli smo čudovit dan. V ponedeljek, pa smo nadaljevali v duhu praznovanja 8. februarja. V OŠ Ponikva smo se udeležili prireditve, kjer so osnovnošolci recitirali in peli Prešernove stvaritve.