V tednu med 12. in 16. novembrom je v Vrtcu Šentjur potekal teden slovenskih narodnih jedi. V jedilnike smo vključili slovenske narodne jedi, kot so usukani močnik, bizeljska ajdova potica, pohorski pisker, ajdovi štruklji z orehovim nadevom, jabolčna čežana, kisla repa in fižol, prekmurska gibanica,… Otroci so v obdobju, ko je ustrezen način prehranjevanja ključnega pomena, saj telo hrano, ki jo zaužijejo, porabi za izgradnjo kosti, mišic in organov, vpliva pa prav tako tudi na razvoj možganov. V tem obdobju je pomembno, ne le, da otrok dovolj je, temveč da je hrana, ki jo užije tudi kakovostna, raznolika in zdrava. Slovenska kuhinja je raznolika tako, kot so raznolike njene pokrajine. Vsakodnevno se trudimo, da je hrana kakovostna, raznolika in zdrava, v tem tednu pa smo želeli otrokom približati slovenske jedi s sestavinami, ki nam jih v čim večji možni meri dobavljajo lokalni kmetje. Pomembno je, da se zavedamo in ne pozabimo kako izvrstno in zdravo hrano imamo na slovenskem. V petek, 16. novembra, na dan slovenske hrane, je bil eden osrednjih dogodkov Tradicionalni slovenskih zajtrk, kjer smo otrokom ponudili domač pirin kruh, med, mleko in jabolka, vse iz lokalnih kmetij ter maslo lokalnega porekla.

Vse to drži, vendar za to poskrbi naše vestno, ustvarjalno in predano kuharsko osebje, ki  dan za dnem skrbi, da je to kar je napisano izpeljano. Sploh v decembrskem času so močno vpeti v celotno kurikularno dogajanje in vlagajo ogromno napora ter dodatnega truda. Poskrbeti je treba ko se pečejo piškoti po naših vrtcih, ko diši po medenjakih, ko nas obiščejo naše bivše sodelavke – upokojenke…

Prav je da se tudi njim zahvalimo in jim damo javno priznanje za njihovo kvalitetno delo.

Hvala!

Dostopnost