Tudi v Vrtcu Šentjur, na enoti Pešnica smo obeležili EVROPSKI TEDEN ZMANJŠEVANJA ODPADKOV. Da smo otrokom predstavili posledice onesnaževanja, sva jih seznanili s pravljico POTOVANJE PLASTIČNE VREČKE (M. P.). Takoj so dobili idejo, da bi lahko naredili takšne vrečke, ki niso plastične. Po daljšem zbiranju idej, smo se odločili, da jih naredimo iz starih bombažnih majic, ki bi jih drugače vrgli v smeti. Otroci so majice poslikali z tekstilnimi flomastri in akrilnimi barvami. Nato pa smo prosili eno od mamic iz oddelka, ki je tudi šivilja za pomoč. Odšli smo k njej v šivalnico, kjer nam je najprej predstavila različne šivalne stroje in ostale pripomočke, nato pa nam pokazala, kako bo iz starih majic sešila bombažne eko vrečke. Ko so bile gotove, smo se skupaj z otroki odločili, da bo le to presenečenje za starše. Naredili smo pakete, napisali pisma; otroci so pakete opremili z naslovi in jih poslali po pošti domov. Starši so bili zelo presenečeni in veseli. Upamo, da bomo s to gesto in našim trudom VSAJ MALO ZMANJŠALI ODPADKE NA NAŠEM PLANETU.

Otroci in vzgojiteljice oddelka  5 – 6, enota Pešnica
Dostopnost