Pretekli teden, od 12. 11. do 16. 11., smo posvetili slovenski tradicionalni prehrani. Zelo pomembno je, da že predšolske otroke osveščamo o pomenu zdravega načina prehranjevanja, kar vključuje tudi slovenske narodne jedi s poudarkom na lokalno pridelanih živil. Z otroki smo se pogovarjali o zdravi prehrani in gibanju ter izdelali plakat prehranske piramide. V vrtec smo povabili gospoda Aleša iz kmetije Ivanc, ki nam je predstavil način pridelave jabolčnega soka iz domačih bio jabolk, bio žitaric in drugih pridelkov. V kuharskih knjigah in na spletu smo iskali recepte, ki smo jih tudi preizkusili. Pekli smo kruh, palačinke, pirine žemljice, potico, koruzne ter ajdove žgance, ajdove palačinke, kruh. Obiskal nas je čebelar, ki nam je predstavil pomen čebel za naše življenje in okolje, zdravilno moč medu ter njihove izdelke. Kuharice so nas ves teden razvajale z okusnimi tradicionalnimi jedmi. V petek, 16. 11. 2018, smo s projektom tradicionalni slovenski zajtrk obeležili dan tradicionalne slovenske prehrane

Dostopnost