Letošnja rdeča nit v tednu otroka je bila kvalitetno preživljanje prostega časa. V tem tednu smo si naredili plakat ob tednu otroka, ogledali lutkovno predstavo vzgojiteljic, družili smo se s šolarji na sprehodu in prebiranju pravljic, igrali s svojimi igračami, plesali, spoznavali stare ljudske igre…. Veliko smo se pogovarjali o prostem času in ob pogovoru so nastali naslednji anekdotski zapisi otrok.

PROSTI ČAS, JE:

»DA SE IGRAM S KOCKAMI, KO SE VOZIM S KOLESOM, DA LAHKO GREMO V KINO, KADAR PLEŠEMO, IMAMO PREDSTAVO, DA IMAMO PRIJATELJA IN SE Z NJIM IGRAMO,DA SE GUGAM IN IGRAM S PRIJATELJEM,…«

DOLGČAS JE:

»KO ZLAGAM DRVE, KO SI SAM, KO NIMAŠ PRIJATELJEV, KO SI SAM, DA NE SMEM ITI VEN, ČE NIČ NE DELAŠ,…«

DOLGČAS PREŽENEMO:

» Z IGRANJEM, DA SI POIŠČEMO PRIJATELJE,..«

Ob koncu tedna smo spoznali, da ni pomembno, koliko prostega časa imamo, temveč kako ga preživimo.

Dostopnost