V tednu otroka, ki je potekal pod geslom »PROSTI ČAS«, smo v enoti Hruševec prav prostemu času odprli vrata. To smo storili dobesedno, ko smo odprli vrata igralnic in otroci so se lahko prosto igrali in družili v igralnicah in na hodnikih, z vrstniki iz svoje skupine in z otroci iz drugih skupin. Bilo je tako, kot v prostem času, ko se otroci družijo kjerkoli in s komerkoli. Z dejavnostjo čutna pot, so otroci s čutili preizkušali različne materiale, prav to, kar radi preizkušajo v prostem času. Z gibalnimi dejavnostmi smo vzgojiteljice otrokom ponudile tisto, česar v prostem času ni nikoli preveč. In končno, s predstavo Zrcalce, smo s prispodobo, ko v zrcalcu vidi vsak nekaj svojega,  vzgojiteljice otrokom zaželele prav to, kar naj bi pripadalo vsakemu, to je prosti čas.

Barbara Orač

Dostopnost