Tema o prometu in različni projekti so se v zadnjih tednih odvijali v večini oddelkov. Pogovarjali in spoznavali smo različna vozila in poklice vezane na promet. V enem od jutranjih krogov prijateljstva povemo otrokom, da nas bo obiskal pilot.

Vzgojiteljica: Otroci, v ponedeljek pa k nam v vrtec pride pilot.

Otroci: Pilot? (za trenutek nastane tišina)

Vzgojiteljica: Ali veste kdo je pilot?

Deček J: … ja …to je tisto, za televizijo prestavljat

(z rokami nakaže kako pritisne daljinec za TV)!

Otroci razmišljajo, eni se smejijo, drugi se čudijo…

Deček D: Neeeee… to je moj ati!

Tako nas je ponedeljek, 28. 5. 2018 obiskal očka, ki opravlja poklic pilota. Povedal nam je, da je tudi sam obiskoval vrtec na Ponikvi. Pokazal in predstavil nam je pilotsko opremo, preizkusili smo različne čelade in pogledali fotografije in letalski zemljevid. Nato smo se odpravili ven, kjer nas je čakalo pravo presenečenje. Iz Cerkelj ob Krki se je v pičli minuti pripeljalo vojaško letalo in v okolici vrtca izvajalo akrobacije med poletom. Vriski in kriki navdušenja otrok so se slišali daleč naokrog.

Dostopnost