V tednu od 23. 4. do 26. 4. je na enoti Pešnica potekal EKO TEDEN. Otroci so se v tem tednu igrali in ustvarjali samo z naravnimi materiali (tulci, škatle, zemlja, mivka, ipd.). Pogovarjali smo se o Dnevu Zemlje, ki ga praznujemo 22. 4. Otroci starejših oddelkov so na to temo izdelali velike plakate in jih izobesili pred vhode njihovih igralnic. Vzgojiteljice smo za otroke pripravile čutno pot. Uporabile smo kamne, mah, slamo, mivko, smrekove veje in žagovino. Po čutni poti so se sprehodili vsi otroci iz enote – od najmlajših do najstarejših. Zbirali smo tudi odpadni papir. S pomočjo papirja in drugih materialov smo v posameznih oddelkih izdelali dekoracijo za garderobe. Zasadili pa smo tudi zeliščni vrt. Posadili smo meto, meliso, rožmarin, kamilice, drobnjak… Otroci so skozi celoten teden sodelovali in gojili družbeno odgovoren odnos do narave.

Dostopnost