V enoti vrtca Blagovna smo mesec marec posvetili dejavnostim družine. V ta namen so otroci poleg drugih dejavnosti slikali svojo družino .

V mesecu marcu se začnemo pripravljati za izvedbo Tek podnebne solidarnosti, kjer se otroci ozaveščajo o podnebnih spremembah.V okviru tega projekta solidarno tečejo v podporo za pitno vodo v Afriki. Ker je v projekt vključena država Afrika smo izkoristili možnost sodelovanja z Afričanko, ki je otrokom preko dvd-ja predstavila pomen pitne vode v njihovi državi in življenje otrok v oddaljenih afriških vasicah. Otroci so med drugim utrjevali tudi multikulturnost ter sprejemanje različnosti.

Obiskali smo tudi šolsko knjižnico, kjer smo dopoldne preživeli v spoznavanju knjižnice in prebiranju in branju knjig.