Vrtec Šentjur je kampanjo Podnebni tek načrtoval skrbno, zanetil je ogenj pri otrocih in njihovih starših , ter opozoril na hude podnebne spremembe, ki niso več tam nekje v svetu, ampak tukaj in zdaj!

Jutranji krogi so bili namenjeni pogovorom o ekologiji, kaj bi lahko spremenili v naši vsakodnevni rutini, da bi zmanjšali onesnaževanje, kako lahko sami prispevajo k temu, kako lahko vplivajo na svoje starše.

V ta namen smo napisali vabila, da se nam pri teku pridružijo tudi starši. Otroci so si okoli zapestja navezali modre trakove, ki so plapolali v vetru in opozarjali, da tečemo za naš planet.

Pri teku so sodelovale vse enote Vrtca Šentjur, torej 800 otrok in 140 strokovnih delavcev je teklo na 11 lokacijah po občinah in opozarjalo na problem podnebnih sprememb.

Katja Jagodič, vodja zgodnjega naravoslovja v Vrtcu Šentjur.

Dostopnost