V mesecu aprilu so otroci opazovali in spoznavali različne male živali. Živali smo iskali na travniku in jih prinašali v igralnico, kjer smo jih namestili v terarije. Opazovali smo jih s pomočjo povečevalnih lup in skrbeli, da so imele hrano in vodo. Opazovali smo mravlje, polže, pikapolonice, deževnike in pajka. Večkrat smo jih prenesli iz terarija na mizo, da so jih otroci lažje opazovali. Imeli smo tudi akvarij z žabjim mrestom. Spoznali smo, kako se iz mresta razvijejo paglavci in spremenijo  v žabice. Poustvarjali smo opazovano z barvami in slanim testom.

 Uživali smo tudi ob prebiranju priljubljenih pravljic: Metuljček Matiček, Pinka Polonka, Paglavček Kvako, Čebela Adela, Mravlja Marička in Čmrlj Brundek…

Mesec je hitro minil in napočil je čas, da živali vrnemo v naravo.

Odpravili smo se na sprehod in jih izpustili v njihovo naravno okolje.

 

Dostopnost