Vrtec Šentjur je vključen v projekt Ekošola že vse od leta 2004. Leto kasneje smo podpisali Eko listino, s katero smo se zavezali spoštovati in uresničevati načela zapisana v viziji vrtca Šentjur. Spoštujemo naravno in kulturno tradicijo našega okolja, okoljsko ozaveščamo tako strokovne delavke kot tudi starše in otroke, skupaj z otroki pa skrbimo za urejanje vrtca in njegove okolice. Že nekaj let zapored se uspešno predstavljamo na sejmu Altermed v Celju. Z letošnjo razstavo Zdravi v naravi – zdrav življenjski slog smo širši javnosti želeli predstaviti kako otroci v vrtcu spoznavajo, da uživanje zdrave hrane, telesne vaje in počitek pomaga ohranjati zdravje. Kako otrok spoznava svoje telo, življenjski cikel ter zdrav in varen način življenja, pa tudi vlogo narave in čistega okolja v povezavi z gibanjem v naravi. Svojo ustvarjalnost je na sejmu predstavilo kar 97 ustanov, njihovo delo pa je ocenila strokovna komisija. Šentjurski vrtec je znova prejel vse možne točke in si tako prislužil zlato priznanje. Na sejemski stojnici smo predstavili čutno pot iz naravnih materialov, ki se je aktivno poslužujemo med rednim delom v vrtcu, saj spodbuja celotni razvoj otroka. Zdravo prehrano smo predstavile z degustacijo žitnih ploščic in ovsenih piškotov ter fotografijami otrok pri pripravi zdravih obrokov v oddelkih. Zdrav življenjski slog v vrtcu Šentjur dopolnjujemo z gibanjem na prostem ob vseh vremenskih razmerah in v različnih naravnih okoljih. Preko fotografij pa so obiskovalci stojnice spoznali vadbene ure, na katerih otroci razvijajo svoje gibalne sposobnosti, kot so ravnotežje, koordinacija in gibljivost. Razstavo smo dopolnili z izdelki otrok, ki so nastali pri dejavnostih v oddelkih vrtca.

Vzgojiteljica, Petra Gajšek

Dostopnost