Že sedmo leto zapored tudi v občini Šentjur potekajo delavnice ob Evropskem tednu mobilnosti, kjer vedno sodeluje tudi vrtec Šentjur. Tudi letos smo se delavnic udeležili najstarejši oddelki vrtca Šentjur, enote Pešnica, Šentjur in Hruševec. Otroci se na delavnicah razgibajo, družijo se z gasilci, policisti, preizkušajo se v oživljanju na delavnicah Rdečega križa, v prostorih občine pa so si letos ogledali video z naslovom Na cesti nisem sam, ki so ga ustvarili DPM Šentjur. V tem tednu tudi v vrtcu več pozornosti namenjamo temi onesnaževanje okolja s prevoznimi sredstvi, tako da otroci tudi preko igre in različni dejavnosti ozavestijo pomen zdravega okolja in kaj lahko za to naredimo tudi sami.

Zapisala:

Nives Mastnak

#trajnostnamobilnost
#evropskitedenmobilnosti
#samo1planet
#care4climate
#sptm

Dostopnost