V vrtcu Šentjur, Enota Hruševec smo v Evropskem tednu mobilnosti bili zelo aktivni. Z otroki smo se pogovarjali o mobilnosti in o odgovornem odnosu do narave. Izdelovali smo plakate z prevoznimi sredstvi, ki so okolju prijazna (skiro, kolo, rolerji, …) in nekatere manj ekološka (avtomobili, tovornjaki,). Izdelovali smo ceste in poti, na katerih smo se igrali s prevoznimi sredstvi in prometnimi znaki. Izdelali smo si različne sestavljanke, didaktične igre in iz odpadnega materiala tudi vozila. Vse skupine smo vsakodnevno sobivale z naravo in izvedle prve pohode v gozd.

Peš smo se odpravili in udeležili dogodkov pred Občino Šentjur, ki so potekali pod sloganom »Trajnostno povezani«. Z otroki, smo imeli jutranjo rekreacijo, s Centrom za krepitev zdravja ZD Šentjur, si ogledali predstavitev Policijske postaje Šentjur, filmček »Na cesti nisi sam!« (DPM Šentjur) in razstavo našega vrtca na občini ter se igrali in pogovarjali z medvedkom policistom. Videli, smo tudi starodobnike, vzgojiteljici pa sva preverili koliko sva zdravi, z merjenjem krvnega tlaka in sladkorja v krvi.

Zapisali: Tjaša Siter in Sanja Planko

#trajnostnamobilnost
#evropskitedenmobilnosti
#samo1planet
#care4climate
#sptm

Dostopnost