V začetku počitnic nas je nekega dopoldneva na našem igrišču pričakal čisto pravi indijanski šotor. Bili smo začudeni in presenečeni. Ko smo se malo opogumili in odšli raziskovat, smo v njem našli pismo. Pismo in šotor nam je pustil Indijanec  z imenom Sivi volk. V pismu nam je predstavil življenje Indijancev in nam dal zanimive naloge, ki jih moramo opraviti čez poletje. Ker nam je šotor pustil, se v njem igramo. Naredili smo si puščice, s katerimi gremo na lov s konjički. Naredili smo si tudi indijanski ”ogenj” iz palic in kamenja  ob katerem se družimo. Izdelujemo ogrlice, zapestnice, perjanice…Naš vrtec smo okrasili z lovilci sanj in šotori. Ko si nadenemo na glavo perjanico, pobarvamo obraz, vzamemo puščico in odjezdimo na konjičku izgledamo kot čisto pravi Indijanci. Kajne? Mi neizmerno uživamo in tudi vam želimo čudovito poletje.

Otroci in vzgojiteljice iz vrtca na Planini

Dostopnost