Barvito jesen smo v enoti Slivnica še posebej obeležili v tednu praznovanja jeseni, od 18.11. – 22.11.2021. Otroci so uživali ter podoživljali jesen ob različnih dejavnostih ter okušanju jesenskih dobrot. Veselili so se kostanjevega piknika ob glasbi, slikanju na obraz, starejši otroci pa so na piknik prišli kar s svojo “potujočo” blagajno in pokazali spretnosti prodajanja ter kupovanja jesenskih dobrot z žetoni. Tudi mlajši so pokazali svoje spretnosti ter ob dnevu jabolke pripravili jabolčni kompot, ki jim je še posebej teknil pri malici. Velika motivacija na igrišču za igro so tudi jesenski listi, ki nam prekrijejo naše igrišče ob gozdu. Zavihali smo rokave ter tako izvedli akcijo grabljenja listja. Ob ustvarjalnih jesenskih delavnicah smo ustvarjali na temo “jesenska strašila,” s katerimi smo popestrili vrtec in okolico.
V tednu praznovanja jeseni smo spoznali bogastvo ter barvitost jeseni in vsakodnevno uživali.

Vzgojiteljice ter otroci enote Slivnica

Dostopnost