Prišla je jesen, listje rumeni, sadje in kostanj zori. Na Kalobju nas sonce že zgodaj zjutraj vabi v naravo, zato smo suhe dni izkoristili za igro v gozdni igralnici, kjer smo nabirali jesenske plodove, liste in opazovali kako se narava spreminja; za igro na travniku, daljše sprehode in preživljanju časa na svežem zraku. Iz naravnih materialov smo izdelali tetko Jesen in si pripravili kostanjev piknik. Ličkali smo koruzo, trebili buče, si okrasili igralnico z jesenskimi pridelki in izdelki ter izdelali čisto prave jesenske krone. Deževne dni smo izkoristili za ples jeseni.

Za dodatno navdušenje pa je poskrbela prava tetka Jesen, ki je prišla k nam na obisk, prinesla polno košaro pridelkov, nam jih predstavila, prebrala pravljico in nas presenetila z igro, s katero smo prebudili naše brbončice.

Vzgojiteljici se zahvaljujeva gospe Klavdiji Simler, ki je bila pripravljena priti k nam, kot tetka Jesen.

 Otroci in vzgojiteljici s Kalobja

Dostopnost