V predšolski skupini  enote Ponikva, smo se spraševali, kje so naše korenine in kdo so naši predniki. Ustvarjamo družinsko drevo in v mesecu marcu- mesecu družine, dajemo velik poudarek pomembnosti starih staršev, za naš obstoj. V naši skupini imata dva dečka  korenine  v Mehiki in Bosni. Z veseljem smo prisluhnili njuni predstavitvi držav kjer živijo njuni stari starši in se naučili nekaj besed v njihovih jezikih.

Odločili smo se, da presenetimo naše babice in prababice ob materinskem dnevu. Kaj je lepše, kot babici podariti šopek rož? Najbrž to, da šopek rož nariše vnukinja/vnuk. Otroci so po opazovanju narisali šopek. Ob pomoči staršev, ki so nam priskrbeli kuverte in naslove, smo odposlali pisma za babice. Odziv je bil čudovit. Ne moremo si predstavljati, kako smo polepšali dan, tem zelo pomembnim damam v naših življenjih. Še posebej, tistim v domovih starejših, ki zaradi trenutne situacije zelo pogrešajo domače. Za babice pa je nastala tudi pesem iz srca.

BABICA

BABICA JE PRAVA DAMA,

V MOJI DRUŽBI NIČ NI SAMA.

JI NARIŠEM ZLAT NASMEH,

TUDI KADAR JE NA TLEH.

SONCE ZLAHKA Z NJO ULOVIM.

DEŽNE KAPLJE POSUŠIM.

SAJ ČAROBNO MOČ IMA,

KI PRIHAJA IZ SRCA- DA VSE ZMORE IN VSE ZNA.

TO NI ZNANJE, TISTO S KNJIGE,

PRIUČITI SE NE DA.

TA ČAROBNOST IN LJUBEZEN,

STA PRI BABICAH DOMA.

(Petra Skale)

QUERIDA ABUELITA!

QUIERO DECIRTE QUE ERES UNA PARTE IMPORTANTE DE MI MUNDO.

TE QUIERO

Takole pa je zvenela naša zaključna misel ljubezni v treh jezikih:

DRAGA BABICA!

ŽELIM  TI SPOROČITI, DA SI POMEMBEN DEL MOJEGA SVETA.

RAD/A  TE IMAM!

 

DRAGA BABA!

ŽELIM TI REĆI DA SI VAŽAN DIO MOG SVIJETA.

BABA VOLIM TE!

Izjave otrok:

»Naši predniki so starostniki« Gal

»Moja babi Binči gre na jug. Ko bo topleje bo tudi naju vzela zraven, da ji bo še lepše« Neža

»Moji babici sta se zjokali, ko sta dobili pošto« Lenka

»Moja babi me je klicala, ko je dobila pošto. Je rekla, da me bo peljala v živalski vrt.« Miha

»Nekdo danes sedi v senci,

ker je nekdo, nekoč,

posadil drevo.«

(Warren Buffet)

Bodimo ponosni na naše korenine in ta ponos podarimo našim otrokom.

Petra Skale, vzgojiteljica

Dostopnost