V enoti Ponikva smo se spomnili našega velikega pesnika Franceta Prešerna, poslušali njegovo  delo- Zdravljico, ki je postala naša himna in podrobneje spoznali našo zastavo. Dorisali smo portret Franceta Prešerna in si ustvarili zastavo.

Nadaljevali smo s seznanjanjem rodbine Ipavec, njihovem življenju v Šentjurju, našem kraju in njihovimi deli. Podrobneje smo spoznali Josipa Ipavca. Seznanili smo se z baletom Možiček. Poslušali glasbo in likovno ustvarjali ob njej.  Ustvarili smo tudi portret Josipa Ipavca. Seznanjali smo se z novimi besedami (orkester, dirigent,…) in spoznali veliko novih instrumentov.

»Kjer preteklost sreča prihodnost«, je veliki rek. Pomembno je najmlajše seznanjati z našo kulturo in jim privzgajati ljubezen do naše male lepe dežele.

Petra Skale in Anja Železnik

Dostopnost