September je za nami. Vrtec je napolnjen z otroškim smehom, razigranostjo, veseljem, pa včasih tudi jokom. Uvajalni dnevi so za nami in otroci se v vrtcu dobro počutijo. Veselijo se druženja z vrstniki in sklepajo nova prijateljstva. Zelo radi ustvarjajo na najrazličnejše načine. Veliko časa smo preživeli na prostem, hodili smo na sprehode, se podili po igrišču, raziskovali po gozdu in šli tudi na trgatev. Otroci se zelo radi zadržujejo v kotičku dom, kjer prevlada simbolna igra. Postavljajo se v vlogo staršev, vzgojiteljev, frizerja, zdravnika….skratka, to je otroška domišljija. Pojemo različne pesmi o prijateljstvu, se učimo deklamacije, izštevanke, rime, zbadljivke… Skupaj beremo pravljice, se pogovarjamo o pravilih in bontonu. Hkrati pa se otroci učijo lepega odnosa do knjige. Seveda pa nam ne zmanjka didaktičnih iger, po katerih otroci zelo radi posegajo. Kadar pa igra poteka v konstrukcijskem kotičku, nastajajo najrazličnejše zgradbe, kmetije, avtomobili, ceste…. Res lahko z veseljem lahko zakličemo: »V NAŠEM VRTCU JE LEPO!«

Dostopnost