“Pozitivna sporočila in odgovorno vzorništvo. To je rdeča nit vseslovenskega projekta Bodi dober, bodi kul, ki združuje in povezuje s pomembnim sporočilom: ni vseeno, kakšen vzornik je posameznik, s svojim obnašanjem pa močno vplivamo na razvoj mladih možganov. Cilj izzivov je bil spodbuditi otroke in mladostnike k samoiniciativnemu vključevanju v družbeno koristne aktivnosti in jim omogočiti izkušnjo, da lahko prav vsak prispeva k boljšemu življenju v skupnosti – naj bo to pomoč starejšemu občanu na poti iz trgovine, čiščenje snega ali pa prenova igrišča v okolici… Na ta način dodatno vplivamo na otrokov spoznavni, moralni in čustveno-socialni razvoj,”  so zapisali v članku Svet24ur.

Kolektiv Vrtca Šentjur se je z veseljem in entuziazmom lotil izvedbe projekta in vanj vključil ožje in širše družbeno okolje. Ideje so deževale druga za drugo in glede na to da smo razpršeni na 11 lokacijah so se dobra dela razširila čez celotno občino. Utrinke dejavnosti smo zbrali in vam jih z veseljem predstavljamo v kratkem filmu. Uživajte v ogledu in…

želimo vam obilo dobrih del, prijaznih nasmehov, stiskov rok in topline v srcu…

…”BODITE DOBRO, BODITE KUL”!

 

<iframe width="961" height="721" src="https://www.youtube.com/embed/b8SDoAScm-I" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Dostopnost