V vrtcu na Planini pri Sevnici, z otroci starimi ob 4 – 6 let že od septembra stremimo k naravi. Poudarek dajemo na gozdni pedagogiki, naravnih materialih in kulturni dediščini.

Stopili smo v pisano in bogato jesen, ki smo jo želeli doživeti z vsemi čutili. Vsakdanje poti nas vodijo v naravo, v igralnico na prostem, ki jo obdaja gozd, travnik in njiva.

Ob poti mimo koruznega polja, se nama je porodila zamisel, da v vrtcu pripraviva ličkanje na star način. Otrokom sva v igralnici pripravili koruzo in jih spodbudili k ličkanju in luščenju. Ob zvoku ljudskih glasbil, ki so igrala v ozadju, so otroci začutili utrip ličkanja nekoč. Otroke je prevzela vnema in veselje ob druženju pri delu. Na koncu so otroci s ponosom pripovedovali svoje občutke in doživetje današnjega dne v vrtcu.

Zapisali: Nuša Jug in Katja Luskar

Dostopnost