. . . imeli smo jesenske delavnice, kjer smo si z otroki poleg drugega pripravili tudi sadno solato. Po okušanju le te oziroma sadni malici, smo se zunaj igrali igro “Sadna solata”. Spoznavali smo star jesenski kmečki običaj ličkanja koruze, nato pa si iz ostankov ličkanja, koruze ter drugih naravnih materialov naredili čutno pot. Naše prepričanje je, da morajo otroci zaznavati in spoznavati svet celostno. Z OŠ smo se družili na kostanjevem pikniku in se tako medgeneracijsko povezovali. 
Poleg vsega je oktober tudi mesec požarne varnosti, ko v Sloveniji praznujemo 20. obletnico uvedbe številke za klic v sili, torej številke 112. Skupaj s šolo smo  izvedli obvezno vajo evakuacije. V ta namen so se nam pridružili gasilci GD Prevorje, ki so nam omogočili poleg vaje evakuacije ogled gasilskega vozila, opreme ter nam prikazali primer gašenja z vodo.
Dostopnost