Kot vsako leto, smo tudi letos peljali predšolske otroke na izlet v Ljubljano. Zbrali smo se ob sedmi uri zjutraj na avtobusni postaji Pešnica, kjer smo se prešteli, razdelili malico in krenili na pot polno doživetji.  Na avtobusu smo prebrali pravljico avtorice Svetlane Makarovič, saj smo si kmalu za tem v gledališču Ljubljana ogledali lutkovno predstavo Sovica Oka. Po predstavi nas je pot peljala v Ljubljanski živalski vrt, kjer so nas čakale živali. Starši so otrokom kupili tudi plišaste živali. Zaradi močnega vtica, ki ga je izlet pustil na otrocih, sva se odločili, da izlet podoživijo in izživijo v vrtcu. Naredilo smo si senčne lutke in se igrali lutkovno gledališče.Igrali smo lutkovno predstavo Sovica Oka. Poustvarjali smo živalski vrt, kjer so se otroci igrali z živalmi, ki so jim jih kupili starši. Neizmerno smo uživali tako na izletu, kot tudi teden pdoživljanja v vrtcu. Verjamem da jim bo izlet ostal za vedno v spominu.

Vzgojiteljice vrtca Šentjur, enota Pesnica, skupina 4-6

Dostopnost