Zavedamo se, da je že v predšolskem obdobju potrebno usmerjanje otrok v zdrav življenjski slog. Zato v vrtcu spodbujamo gibanje in si prizadevamo da otroci preživijo veliko časa v naravi v vseh letnih časih in vremenskih razmerah. Gibanje na prostem ponuja veliko možnosti za aktivno učenje. Včasih nas poleti »zmoti« vremenska nestabilnost a mi se na to ne oziramo, saj se pred kapljicami lahko skrijemo tudi v šotore…

… In po nekaj kapljicah dežja prikukamo iz šotora ter nadaljujemo z igro ali celo z bosimi nogami občutimo mokro travo.

Ob sodelovanju v projektu »Varno s soncem« se zavedamo škodljivih posledic delovanja sončnih žarkov. Zato se v poletnih mesecih zadržujemo v senci, tako naravni kot tudi umetni. Včasih si celoten dan oblikujemo zunaj – tudi počitek. Lepo nam je, ko v senci dreves poslušamo pravljico.

Otroci ter vzgojiteljice na enoti Pešnica

Dostopnost