17.5.2018 smo pred vrtcem na Ponikvi obeležili 10. obletnico skupaj z OŠ Ponikva.

Na osrednji prireditvi so nastopili otroci dveh starejših skupin vrtca s pesmijo Vrtcu za rojstni dan. Po odpetih pesmih so se otroci in obiskovalci sprehodili skozi prostore vrtca.

V telovadnici so si ogledali razstavo otroških likovnih del na temo »Ponikva skozi otroške oči«, ki so nastala v sklopu tedna ljubiteljske kulture pod budnim očesom ustvarjalk: ge. Janje Kajba, ge. Romane Šibal in ge. Mojce Podkrižnik. Z fotografsko razstavo smo obeležili tudi 10 – letno sodelovanje z okoljem: Čebelarsko društvo, PGD Ponikva, TUD Ponikva, s katerimi sodelujemo vsako leto. Naša posebnost je naš zeliščni vrt, na katerem so se obiskovalci lahko preizkusili v prepoznavanju in vonjanju zelišč. Otroci so se poigrali na pripravljenih dejavnostih na igrišču. Preizkusili so čutno pot z bosimi nogami, eksperimentirali z vodo in barvami ter se preizkusili v spretnostni vožnji po prometni stezi.

Za zaključek bogatega popoldneva je poskrbela pevka Ditka, ki nam je večer polepšala s svojim koncertom.

Dostopnost